Pazar, Haziran 16, 2024

İzmirli diş hekimlerinden Cumhuriyet’in 100. yılına özel program

izmirli diş hekimleri

İzmir’de Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel coşkulu kutlamalar devam ediyor. İzmir Diş Hekimleri Odası (İZDO) üyesi diş hekimleri, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 9 Eylül İzmir’in kurtuluş gününe özel bir programı İzmirliler’in beğenisine sundu.Atatürk Kültür Merkezi’nde gün boyu süren programın açılışında konuşan İZDO Genel Sekreteri Serdar Devrim Erkmen, bu yıl Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü ve İzmir’in kurtuluşunun 101’inci yılını kutladığımızı belirterek, bilim ve sanat dolu olarak hazırladıkları bu özel günü, İzmir halkıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Diş hekimleriyle birlikte bilim ve sanat dolu olarak hazırladık

4 aydır bu özel gün için hazırlandıklarını belirten Erkmen, “İZDO olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirasa sahip çıkıp, açtığı yolda gösterdiği hedefe ilerlemeye çalışıyoruz. Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz. Atatürk’ün, ‘Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünden ilham alarak bugünü sanatçı diş hekimleriyle birlikte bilim ve sanat dolu olarak hazırladık ve tüm İzmir halkıyla paylaşmak istedik. Bugünün yaşama geçmesinde emeği olan herkese ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.


Türkiye’nin kurtuluşu başlıklı sunum

İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinlikte Prof. Dr. Hasan Mert, ‘100’üncü yılında İzmir’in kurtuluşu; Türkiye’nin kurtuluşu’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Milli mücadelenin önemini, o dönem yaşanan zorlukları ve fedakarlıkları duygusal anekdotlarla anlatan Prof. Dr. Hasan Mert’in sunumu izleyiciler tarafından ayakta alkışladı.

Program kapsamında Prof. Dr. Nazan Ersin’in oturum başkanı olduğu seminerde Prof. Dr. Özant Önçağ, Dr. Alp Abidin Ateşçi, Dr. Şule Özbilgin ve Anestezi Uzmanı Asım Tunç Yetginer’in katılımıyla ‘Diş hekimliğinde genel anestezi’ başlıklı sunumlar gerçekleştirildi.

Etkinliğin sonunda yine İzmirli diş hekimleri tarafından sahnelenen ve Sertaç Karaoğlu Tosun’un yönettiği ‘Kaç Baba Kaç’ adlı tiyatro oyunu ise tüm seyircilere kahkaha dolu anlar yaşattı.

KAYNAKİZDO
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM