Salı, Mayıs 28, 2024

Turizmin uzmanları 2024’te İzmir’de buluşacak

izmir

Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, Skal İnternational’ın 2024 Genel Kurulu’nun İzmir’de yapılacağını açıkladı. Dünyadaki turizm devlerinin gözlerinin İzmir’e çevrileceğini kaydeden Tercan, “Bu önemli kongreden önce İspanya Malaga’da kongre yapılacak. İzmir turizmine çıta atlatacak bu fırsat iyi değerlendirilmeli. İzmir Malaga kongresine çıkarma yapmalı. Kentteki tüm kuruluşların iş birliği yaparak İzmir’i güçlü bir tanıtıma hazırlamaları gerekiyor” dedi.

Skal İnternational’ın, dünyanın en eski ve en köklü turizm organizasyonlarının başında geldiğini belirten Tercan, büyük çabalar sonucu Skal İnternational‘in 2024 Genel Kurulu’nun İzmir’e kazandırıldığını söyledi.

Skal İzmir’in gayretleri ile önemli bir fırsat yakalandığını hatırlatan Tercan, “Bu dünya kongresi İzmir için çok önemli. 100 yılda olabilecek bir fırsat. İzmir turizminin çıta atlaması, gelişimi için Skal dünya kongresini iyi değerlendirmek gerekiyor” dedi.


“İzmir bu tarihi fırsatı kaçırmamalı”

Tüm dünyadan turizmcilerin 2024 genel kuruluna, seyahat acenteleri sahipleri ve temsilcileri ile tur operatörlerinin geleceğini ifade eden Tercan sözlerini şöyle sürdürdü: “2024 İzmir Dünya Kongresi öncesi en büyük sınav, 2023 Kasım ayında yapılacak Malaga Kongresi olacak. Malaga’da İzmir’e en iyi şekilde tanıtmalı, 2024’ün alt yapısını oluşturmalıyız. Malaga’ya tüm kurum ve kuruluşlarıyla İzmir’in çıkartma yapması gerekiyor. Malaga ya güçlü bir ekiple gidilip, kentin güzel bir tanıtımını ve sunumunu yapmalıyız. Burada İzmir Ticaret Odası ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden özellikle destek bekliyoruz. İzmir bu tarihi fırsatı kaçırmamalı.”

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM