Pazartesi, Aralık 4, 2023

Akbank’ın yeni genel müdürü Kaan Gür oldu

Akbank’ta Genel Müdürlük görevinde isim değişikliğine gidildi. Bankadan yapılan açıklamada, 2012 yılından beri Genel Müdürlük görevini yürüten Hakan Binbaşgil’in yerine Kaan Gür’ün getirildiği duyuruldu. Binbaşgil ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına atandı. 


“Akbank’ı yepyeni ufuklara taşımak için hazırız”

Akbank’a yeniden katılmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden Gür, “Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Akbank’ın Genel Müdürlük görevini üstlenmek benim için büyük bir onur ve ayrıcalık. Akbank’ın önümüzdeki dönemde, Sayın Hakan Binbaşgil’in bizlere bıraktığı sağlam temeller üzerinde daha da büyüyüp gelişeceğine olan inancım tam. Akbank, başarılarla dolu bir geçmişe sahip. Akbank’taki güçlü ekiple birlikte bu mirası daha da yüceltmek, yepyeni ufuklara taşımak için hazırız” diye konuştu.

“Bütün tecrübesiyle yuvaya geri dönüyor”

Görev değişikliğine dair görüş bildiren Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ise “Yeni Genel Müdürümüz Kaan Bey, 30 yılı aşkın bankacılık tecrübesiyle çok deneyimli bir isim. 2011-2017 yılları arasında Akbank üst yönetiminde de görev yapan değerli çalışma arkadaşımız Kaan Gür; bütün tecrübesiyle yuvaya geri dönüyor. Kendisinin Hakan Bey’den aldığı bu güçlü bayrağı daha da iyi noktalara taşıyacağına inanıyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM