Perşembe, Aralık 7, 2023

İnci Holding, ‘2022 İSO 500’ listesinde 3 iştirakle yer aldı

inci holding

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nın sonuçlarına göre, İnci Holding bu yıl 3 iştirakiyle 2022 yılı İSO 500 listesinde yer aldı.

Türkiye’nin binek ve hafif ticari araç sac ve alüminyum jant üretim lideri Maxion İnci Jant listede 142’nci sırada yerini alırken, akü sektörünün teknoloji lideri İnci GS Yuasa 233, ağır ve ticari araç sac jant üreticisi Maxion Jantaş ise 319’uncu sırada yer aldı.


“Türk sanayisinin öncü markaları arasındayız”

Araştırmanın sonuçlarına ilişkin açıklama yapan İnci Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Şafak Ozan, “Ege’nin İncisi, Türkiye’nin İnci Holding’i olarak Türk sanayisinin öncü markaları arasında yer alıyoruz. 71 yıllık hikayemizde bugün geldiğimizde noktada sektöründe dünya devi şirketlerin güvenilir ortağı olarak; 11 kuruluş, 9 üretim tesisi ve 3 bini aşkın çalışanımızla üretmeye devam ediyoruz. Büyük bir istikrarla 17’nci kez 3 iştirakimizle birlikte Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer almak bizi çok gururlandırıyor. Türkiye ekonomisine, istihdamına ve ihracatına katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, ülkemizi kalkındırmak için değer yaratacak, global düzeyde ve farklı büyüme alternatiflerinin üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM