Pazar, Aralık 3, 2023

Yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler İzmir’de buluştu

TUNAY AFYON


İlk olarak İstanbul’da, sonrasında Ankara’da yoğun ilgi ile gerçekleştirilen Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları’nın son durağı İzmir oldu. Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarı, yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrencilerle üniversite temsilcilerini, İngiltere, Amerika, Kanada, Hong Kong, Avustralya ve Litvanya olmak üzere, 25’ten fazla ülkeden gelen 200 üzerinden okul yetkililerini bir araya getirdi. Ege Palas Business Hotel’de gerçekleşen etkinlik, yurt dışında eğitim görmeyi düşünen öğrencilere dil eğitimi, lise değişim programları, yüksek lisans, work and travel, work and study ve sertifika programları gibi birçok seçeneği değerlendirme fırsatı sundu. Her bir lokasyonda yoğun ilgi ile karşılaşan fuarlar toplamda 10 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

“Öğrenciler farklı ülkelerin eğitim sistemlerini karşılaştırma şansı elde ediyor”

Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları Yönetici Ortağı Engin Coşar, etkinlik ile ilgili açıklamada bulundu. Fuarların önemine dikkat çeken Coşar, “Akare Fuarcılık, yirmi yılı aşkın deneyimiyle her sene Türkiye’nin en büyük yurt dışı eğitim fuarlarını düzenliyor. İstanbul ve Ankara fuarlarının yoğun ilgiyle tamamlanmasının ardından, bugün İzmir’de nitelikli eğitim kurumlarının katılımıyla bu önemli etkinliğin son ayağını da tamamlamış olduk. İzmir’deki fuarımızın da genç yeteneklerin gelecekteki kariyer hedeflerine ulaşmaları için gereken bilgi ve rehberlik kaynaklarına erişmesine katkı sağladığını düşünüyoruz. Ayrıca, fuarlarımız sayesinde öğrenciler farklı ülkelerin eğitim sistemlerini karşılaştırma şansı elde ediyor ve kendi eğitim hedeflerine en uygun seçenekleri belirleme fırsatını buluyorlar. Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları, eğitim dünyasındaki son gelişmeleri ve fırsatları takip eden gençler için birçok kapıyı açma potansiyeli taşıyor” diye konuştu.

Ülkelerin eğitim süreçlerine dair seminerler gerçekleştirildi 

Almanya, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Amerika’da eğitim başlıklarıyla gerçekleştirilen seminerlere ziyaretçilerin yoğun katılımı gerçekleşti. İlgi ve merakla takip edilen seminerle adaylar, ülkelerin eğitim alanları hakkında bilgilerin yanı sıra 2burs imkanlarının detaylarını da öğrendiler.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM