Cuma, Aralık 8, 2023

Gündem özeti- 14 Ekim 

-Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 10.00’da Bilişim Vadisi’nde düzenlenecek “Dünya Standartlar Günü Uluslararası Genç Profesyoneller Çalıştayı”na katılacak.

-Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Malatya Yoncalı Barajı’nı ziyaretinde basın açıklaması yapacak, Kahramanmaraş EXPO açılışına iştirak edecek.

-Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 09.00’da Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) ile istişare toplantısına katılacak.

-Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ziyaretlerde bulunacak, PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı Kapanış Programı’na iştirak edecek. Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattı Yenice ile Çukurova Havalimanı şantiyelerinde incelemede bulunup basın toplantısı yapacak.

-Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Hindistan’da düzenlenen G20 Parlamento Başkanları Zirvesi (P20) kapsamında ikili temaslarda bulunacak.

-Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Programı ve Fahri Doktora Tevdi Töreni ile Tuşba ve Edremit Belediyeleri Toplu Açılış Töreni’ne katılacak. Ayrıca, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

– Yılmaz, Kahramanmaraş EXPO açılışına iştirak edecek.

-Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.

– Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’nın “Aksa Tufanı” saldırısının ardından İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne başlattığı saldırı ve bölgedeki gelişmeler izleniyor.

– Afganistan’ın Herat vilayetinde 7 Ekim’de meydana gelen şiddetli depremlerin ardından bölgedeki gelişmeler takip ediliyor.

– Milli İrade Platformu’nca, 17.00’de Beyazıt’tan Sultanahmet’e “Büyük Filistin Yürüyüşü” düzenlenecek.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM