Pazar, Aralık 10, 2023

Özel Gazi Fizik Tedavi Tıp Merkezi hizmete açıldı

özel gazi fizik tedavi merkezi

İzmir Alsancak Kahramanlar hastaneler bölgesi Can Kulduk sokakta yer alan, toplam bin 200 metrekare alana kurulu altı katlı binada hizmete açılan Özel Gazi Fizik Tedavi Tıp Merkezi; 3 fizik tedavi uzmanı, 10 fizyoterapist, 3 hemşire ve fizik tedavi teknikerlerinden oluşan alanında uzman deneyimli sağlık personelleri ile hizmet veriyor.

Hizmete giren Özel Gazi Fizik Tedavi Tıp Merkezi’nde yer alan özel odalarda uzman terapistler hastalarına birebir özel tedavi uyguluyor. Son teknoloji cihazlarla tedavi imkanı sunan Özel Gazi Fizik Tedavi Tıp Merkezi’nde yüksek yoğunluklu laser teknolojisi ile robotik laser tedavisi, süper indüktif sistem tedavisi, neurofeedback tedavisi (beyin egzersizleri) fonksiyonel elektriksel stimülasyon ile ergometri tedavisini birleştiren bir teknoloji ile de restoratif tedavi imkanları mevcut.

Özel Gazi Fizik Tedavi Tıp Merkezi kurucu ortaklarından Fizik Tedavi Uzman Hekimi Dr. Hatice Banu Kenar merkezde bulunan robotik yüksek yoğunluklu laser tedavisi ile konvansiyonel lazere göre 50 kat daha güçlü etki elde edildiğine vurgu yaptı.

Dr. Kenar; robotik kol ile geniş alanda tedavi uygulama imkanı doğduğunu, daha küçük alanlarda ise manuel küçük elektrot ile yoğun etki sağlandığını, böylece eklem ve kas hastalıkları, romatizmal hastalıklar, bel boyun sırt ağrıları ortopedik problemler nörojenik kökenli ağrılar sinir yaralanmaları ve bunun gibi pek çok hastalığın tedavisinde oldukça etkili olduğunu söyledi. Merkezdeki bir başka ileri teknoloji cihazın fda onaylı süper indüktif sistem cihazı olduğunu belirten Dr. Kenar; İyileşmeyen kırıklar veya kırıkların hızlı iyileşmesinde kasların güçlendirilmesinde, ödem ve ağrının kontrol altına alınmasında, sinir hasarlarında, nöropatik ağrılarda güçlü etkili kullanımı ile konforlu bir cihaz olduğunu söyledi. Yöntem ayrıca idrar kaçırma problemlerinde vücut şekillendirmede oldukça etkili.


“Hastalarımızın aktif bir yaşama hızla dönmelerini sağlamaktayız”

Dr. Kenar, “Uzman doktor kadromuzla amacımız fonksiyonel kapasitesi kaybolmuş veya azalmış günlük yaşam aktivite ve öz bakım işlevlerini yerine getiremeyen genç yaşlı çocuk tüm bireylere fizik tedavi rehabilitasyon yanında gerekli durumlarda özellikli enjeksiyon prp ve destek tedavilerle çok yönlü bir yaklaşım sunmaktayız. Bu şekilde hastalarımızın günlük yaşam aktiviteleri sosyal yaşantıları ve öz bakımlarında aktif bağımsız özgür bir yaşama hızla dönmelerini sağlamaktayız. Uzman doktor, deneyimli fizyoterapist ve fizik tedavi hemşire tekniker kadromuz ve ileri teknoloji cihazlarımız özellikli işlemlerimiz ile son derece modern binamızda hastalarımızla sağlığa giden yolda birlikte olmak en büyük arzumuz” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM