Perşembe, Aralık 7, 2023

İzmir’in Antika Pazarı Halkapınar’da açıldı

İzmir’deki 4 bin seyyar ikinci el ve antika satıcısını kapalı bir alanda toplama çalışmasında ilk adım atıldı. Halkapınar’da oluşturulan alanda ikinci el ve antika satıcısı yaklaşık 600 kişi kayıt altına alınarak satışa başladı


Kentin farklı noktalarında dağınık halde bulunan ve seyyar halde çalışan yaklaşık 4 bin ikinci el ve antika satıcısı kayıt altına alınmaya başlandı. Halkapınar’da eski İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası karşısındaki viyadüğün altında oluşturulan bölge tel örgü çekilerek kapalı hale getirildi. İzmir Seyyar Satıcılar Derneği tarafından yapılan çalışmalara İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiğini açıklayan dernek başkanı Evren Laçin, “Hem kurumlar hem de bizler bu satıcıların yasal olmayan ürün satmasını engellemek, bu alanlara bir düzen getirmek, vatandaşın da can ve mal güvenliğini artırmak adına böyle bir çalışmayı hazırlayarak hayata geçirdik” dedi. İzmir genelinde 4 bin civarında ikinci el ve antika eşya satıcısı bulunduğunu kaydeden Laçin, “Hazırladığımız bu ilk alanda yaklaşık 600 satıcıyı kayıt altına alıyoruz. Önümüzdeki süreçte farklı ilçelerdeki ikinci el ve antika eşya satıcıları için de benzer alanlar oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Pazar gecesi bile açık olacak

İkinci El ve Antika Pazarı’nın cumartesi günleri öğleden sonra açılıp pazar akşamı 23:00’e kadar kapanmadan hizmet vereceğinin de altını çizen Laçin, Çalıştığı için gündüz pazara gidemeyenler cumartesi ve pazar gecesi bile açık olan bu alana gidip alış veriş yapabilecek”dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM