Pazar, Aralık 10, 2023

SAP, İzmir’de sürdürülebilir dijital dönüşümü masaya yatırdı

Dünyanın lider kurumsal iş yazılımları sağlayıcısı SAP; teknoloji ve dijital dönüşümün, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da Türkiye’nin büyümesinde ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmede lokomotif olacağına dikkat çekti. SAP Southern Europe Çözüm Grubu Direktörü Tuna Atmaca, “Dijital dönüşümü başarabilen şirketler, akıllı ve sürdürülebilir işletmelere dönüşerek tüm süreçlerinde verimliliği yakaladı” dedi


Türkiye’deki faaliyetlerinde 20 yılı geride bırakan SAP Türkiye, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği etkinlikte, İzmir ve çevresinde dijitalleşmeye odaklanan şirketlerin yöneticileri ve iş dünyasından temsilciler ile güncel kurumsal uygulamaları ve teknoloji çözümlerindeki yenilikleri paylaştı.  Hyatt Regency İstinyePark İzmir Otel’de SAP Türkiye’nin öncülüğünde gerçekleşen “Geleceğin İşletmesi: Akıllı ve Sürdürülebilir Dönüşüm” etkinliği,” iş dünyasının en önemli konularından biri olan bulut sistemleri ve iş süreçlerinin optimizasyonunu hedefleyen teknoloji platformları üzerine odaklandı. 

“Dijitalleşme yolculuğunda yol kat eden ülkeler hızlı büyümeye katkıda bulunur”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren SAP Southern Europe Çözüm Grubu Direktörü Tuna Atmaca, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirliğin önemini vurguladı. Atmaca, “Bugün ekonomik büyümeyi teknolojiden bağımsız düşünemediğimiz ve verimliliğin başarının anahtarına dönüştüğü bir çağı deneyimliyoruz. Tam bu noktada, bilişim teknolojilerinin ülkelerin gelişimini birden fazla açıdan olumlu etkilediğini söyleyebiliyoruz. Dijitalleşme yolculuğunda istikrarlı bir yol kat eden ülkelerde yatırımlar artar, bu da doğrudan büyümeye katkıda bulunur” diye ekledi. 

Dijital dönüşümü başarabilen şirketler, akıllı ve sürdürülebilir işletmelere dönüşerek tüm süreçlerinde verimliliği yakaladığını belirten Atmaca, “Bilişim teknolojilerinin yaygınlaşması, dijital ekonomiye geçiş anlamına gelir ki bu da ekonomilerde kayıt dışılığı azaltarak her sektörde hizmet kalitesini iyileştirir. SAP Türkiye olarak önemli bir paydaşı olduğumuz dijital dönüşüm hizmetleri ve güncel teknolojilerin, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da büyümedeki lokomotif rolünü sürdüreceğine inanıyoruz”dedi. 

“Yapay zeka destekli asistandan yararlanabilecek”

Yeni teknoloji ile gelişecek yeniliklerden bahseden Atmada, “Bu yeniliklerimizden en sonuncusu, geçtiğimiz haftalarda tanıttığımız, yeni nesil yapay zeka destekli asistanımız Joule. Joule; iş süreçleri için tasarlanan, yapay zeka destekli bir yardımcı pilot. Çalışanlar, Joule ile yazılı diyalog kurarak, örneğin satışlarda düşük performans gösteren bölgeleri belirlemek için yapay zeka destekli asistandan yararlanabilecek”diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM