Pazartesi, Aralık 11, 2023

Yaşar Holding, Sürdürülebilir İş Ödülü’nün sahibi oldu

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladığı 2007 yılından bu yana sürdürülebilirlik çalışmalarını raporlayan, hedefler koyarak yöneten ve ölçümleyerek iyileştirme adımları atan Yaşar Holding, ‘daha iyi bir yaşam için doğanın rehberliğinde’ temasıyla hazırlanan Yaşar 2021 Sürdürülebilirlik Raporu ile, Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin ‘Sürdürülebilir İş Raporlaması’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Sürdürülebilirlik konusunda hepimiz için önemli bir rehber niteliğinde olan doğadan ilham alınarak hazırlanan Yaşar 2021 Sürdürülebilirlik Raporu’nda, aradığımız çözümlerin doğanın kendisinde olduğuna, doğadan ilham alarak dünyamızın bizlere sunduğu kaynakları gelecek nesillere taşıyabileceğimize dikkate çekilerek farkındalık artırılması hedefleniyor. Raporda, Yaşar Holding’in ‘tüm paydaşlarına iyi bakmak’ olarak özetlenen sürdürülebilirlik anlayışı, işe, çalışana, topluma, iş ortaklarına ve çevreye iyi bakmak başlıkları altında doğadan metaforlarla anlatılıyor.

35 proje ödüle layık görüldü

 Sürdürülebilir İş Ödülleri, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından, iş dünyasındaki sürdürülebilirlik liderlerini ve örnek uygulamaları tanıtmak, sürdürülebilirlik alanında iyi uygulamalarla diğer şirketlere ilham vermek, sosyal, çevresel ve ekonomik alanda önemli etkiler yaratan ve etki alanını genişleten projeleri ödüllendirmek amacıyla veriliyor. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde finale kalan projeler, 15 kategoride 51 kişilik jüri kurulu tarafından zorlu bir değerlendirme süreci sonucu belirlendi ve 35 proje ödüle layık görüldü.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM