Pazar, Aralık 3, 2023

“Markalarımız Türkiye’yi dünyada temsil ediyor”

Türkiye’de organize perakende sektörünün en güçlü temsilcisi Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde planladığı etkinliklere devam ediyor.

Kutlama programı çerçevesinde üye markalarla basın ve iş dünyasının temsilcileri, Atatürk’ün direktifiyle 1924’te kurulan ve Türkiye’nin ilk ulusal bankası Türkiye İş Bankası’nın ana kredi kartı markası Maximum Kart ve Türkiye İş Bankası iştiraki olan e-ticaret sektörünün hızla büyüyen yenilikçi platformu Pazarama’nın ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Etkinliğin açılışında konuşan BMD Başkanı Sinan Öncel, “Her fabrika bir kaledir” diyen Atatürk’ün bize gösterdiği hedefe kararlılıkla ilerlerken 100 yılda çok büyük mesafe kat ettik. Sayıları her geçen gün artan markalarımız, dünyanın dört bir yanında Türkiye’yi temsil ederek en değerli ihracat kalemlerini oluşturuyor” dedi.


BMD, markaları ekonominin gelişimine destek oluyor

BMD’nin organize perakende sektörünün büyümesine katkı sunmak ve markalı ekonominin gelişimine destek olmak için 2001’de kurulduğunu aktaran Öncel, “BMD çatısı altındaki 202 üyemize ait 505 marka, 110 ülkede 17 bini aşkın mağaza ve satış noktası ile ülkemizin tanıtım elçileri gibi çalışıyor. Bütün çalışmalarımızı bu bilinçle yürütürken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere olan inancımızı bir kez de O’nun manevi huzurunda kayda geçirmek için 7 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret ettik.

Yönetim Kurulu üyelerimiz, markalarımızın temsilcileri, çalışanlarımız ve aileleri ile birlikte hem Atatürk’e hem de O’nun nezdinde tüm silah arkadaşlarına saygımızı ve minnetimizi dile getirdik. Atatürk’ün bilime ve güzel sanatlara verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Biz de Büyük Önder’i, tiyatro ve müziğin gücüyle anmak ve anlatmak istedik” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM