Salı, Aralık 5, 2023

Meclis’te yoğun ekonomi gündemi

TBMM Genel Kurul

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni haftada yoğun bir ekonomi gündemi ile başlayacak. Genel Kurul, 12. Kalkınma Planı’nın görüşmelerine başlıyor. Yeni haftada 4 bakanlığın bütçesi ele alınacak


Haftalık çalışmasına yarın başlayacak Genel Kurul’da aynı gün 12. Kalkınma Planı’nın görüşülmesi planlanıyor. 

Ayrıca Genel Kurul’da bu hafta, kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin görüşmelerine başlanması bekleniyor.

Meclis’te bu hafta 

Plan ve Bütçe Komisyonunda ise 2024 bütçesinin görüşmelerine devam edilecek. Komisyonda, 31 Ekim Salı günü Hazine ve Maliye Bakanlığının, 1 Kasım Çarşamba günü Ticaret Bakanlığının, 2 Kasım Perşembe günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, 3 Kasım Cuma günü de Gençlik ve Spor Bakanlığının bütçeleri ele alınacak.

Bu hafta TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Göç ve Uyum Alt Komisyonu da toplanacak.Salı ve çarşamba günü ise Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları düzenlenecek.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM