Cumartesi, Aralık 2, 2023

Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi farklı sektörlerde düzenlediği fuarlarla ekonominin kaldıracı olmaya devam ediyor. İnşaat ve emlak sektörü temsilcilerini bir araya getiren, Fuar İzmir A Hol’de düzenlenen Rescon Expo-2. Emlak, İnşaat ve Kentsel Dönüşüm Fuarı’nın açılış törenine oda, sektör temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve davetliler katıldı.

Geçen yıla kıyasla bu yıl yüzde 20 oranında büyüyen, ilkinde 37 ülkeden ziyaretçi ağırlayan fuarda, bu yıl da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Karadağ ve Belçika’dan uluslararası katılımcılar yer alıyor.


“Sektörün tüm bileşenleri buluşuyor”

Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, “Deprem kuşağında yer alan ülkemizde son olarak 6 Şubat’ta yaşadığımız ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketi, inşaat ve gayrimenkul sektörüne daha fazla özen gösterilmesi, yapıların inşa süreçlerinin sürekli denetim altında tutulması ve kentsel dönüşüm süreçlerinin çok iyi planlanarak yürütülmesi gerçeğini bizlere bir kez gösteriyor” dedi.

Yaklaşık 200’ün üstünde sektörü ilgilendiren, doğrudan 1,6 milyon, dolaylı olarak da 6 milyonun üstünde kişiye istihdam sağlayan bir sektörün söz konusu olduğunu belirten Suphi Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen bu fuar, sektörün tüm bileşenlerini Fuar İzmir’de bir araya getiriyor. Fuar, dünyada ve ülkemizde önemi her geçen gün artan emlak ve kentsel dönüşüm sektörünün ilgili paydaşlarını, önümüzdeki 3 gün boyunca bir araya getirecek.”

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM