Salı, Aralık 5, 2023

TARGET’in Tarım ve Gıda Etiği Kongresi 16-17 Kasım’da olacak

TARGET

Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET) tarafından Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinin ev sahipliği ve işbirliğiyle 16-17 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen TARGET 4’üncü Uluslararası Tarım ve Gıda Etiği Kongresi’nin programı açıklandı. Tarım ve gıda alanında ulusal ve uluslararası çok sayıda akademisyen, uzman ve paydaşın katılımıyla gerçekleşecek Kongrenin çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Kongre programı hakkında bilgi veren TARGET Yönetim Kurulu ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Cemal Taluğ, “Daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi bu kongremizde de iki gün boyunca, iki ayrı salonda paralel sunumlar ve oturumlar gerçekleştirilecek. Açılış konuşmaları ve açılış konferansı ile başlayarak iki gün boyunca 20 ayrı oturumda 16 adedi yabancı konuşmacılar tarafından sunulacak 76 sunuma sahne olacak kongre, kapanış oturumuyla sona erecek” dedi.


Kongrenin kapanış oturumunda dört önemli sunum yer alıyor

Prof. Dr. Taluğ, “Hollanda-Wageningen Üniversitesinden Prof. Dr. Bart Gremmen’in ‘Tarım ve Gıda Etiğine Niçin İhtiyaç Duyuyoruz’ başlıklı açılış konferansıyla başlayacak olan Kongrenin kapanış oturumunda ise dört önemli sunum yer alıyor. Bunlardan ilk üçünü Prof. Dr. Mustafa Koç, Prof. Dr. Paul Thompson ile Prof. Dr. Robert Zimdahl yapacaklar. Son olarak, Birleşmiş Milletlerin Filistin İnsan Hakları önceki Raportörlerinden Prof. Dr. Richard Falk ile Birleşmiş Milletler Gıda Hakkı önceki Raportörü Prof. Dr. Hilal Elver ortak sunumlarında bize Rusya – Ukrayna savaşının tahıl koridoru sorunu ile Gazze’de insanların suya ve gıdaya erişiminin nasıl engellendiğini anlatacaklar” açıklamasında bulundu.

Kongrenin katılımcıları arasında Avrupa Tarım ve Gıda Etiği Birliği’nin (EurSafe) Başkanı ile önceki iki başkanının bulunduğu bilgisini paylaşan Prof. Dr. Taluğ, “Diğer Avrupalı katılımcılarımız ise Londra merkezli Gıda Etiği Konseyi kurucu başkanıyla iki üst düzey yöneticisidir. Bu Uluslararası Kongre programında ilk kez Japonya’dan ve Tayvan’dan katılımcılar olduğunu sözlerine ekledi.

KAYNAKTARGET
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM