Pazar, Aralık 3, 2023

‘EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi’ Bergamalılarla buluştu

egeart sergisi

Ege Üniversitesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘10. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’ İzmir’in dört bir yanında gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri ile devam ediyor. Bu yıl ‘Vefa’ temasıyla onuncu kez kapılarını açan Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında, ‘EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi’ Bergamalı sanatseverlerle buluştu.

Bergama Kültür Merkezinde düzenlenen serginin açılışına Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu,  Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya, EgeArt Küratörü Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci,  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı, akademisyenler, sanatçılar ve öğrenciler yer aldı.


“Ege Üniversitesi’ne şükranlarımı sunuyorum”

Serginin açılışında konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Cumhuriyet’imizin 100. yılında, Ege Üniversitesinin düzenlediği ‘Uluslararası 10. EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi’ açılışını Bergama Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Tüm hemşehrilerimi sergiyi gezmeye davet ediyorum. Bergama’nın hem eğitim hem de kültür sanat hayatına sunduğu katkılardan dolayı Ege Üniversitesi’ne şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya ise “İzmir’in sanat gündemini belirleyen üniversitemizin kültür sanat birikimi ile Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına özel düzenlediği 10. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında bugün çok önemli bir serginin açılışını yapıyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM