Pazar, Aralık 3, 2023

Bilişim Dünyası ‘Enigma’ temasıyla bir araya gelecek

Bilişim sektörü yazılım şirketleri

23 yıldır bugüne ve geleceğe teknoloji perspektifinden bakan ve bu yıl 23 Kasım 23 tarihinde Fişekhane’de gerçekleştirilecek Bilişim Zirvesi’23’e geri sayım başladı. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, 1923’ten 2023’e 23 parantezinde ‘Enigma’ temasıyla düzenlenecek zirvenin konuşmacıları da belli oldu. Kamu, bilişim, akademi ve iş dünyasını araya getirerek ileri teknolojilerin yön verdiği dijital çağın geleceğinin masaya yatırılacağı zirvenin açılış programında, ilgili bakanlıklar ve kurullarının katılımlarının yanı sıra dünyadan konusunun uzmanı birçok isim de yer alacak. Bilişim Zirvesi’23, bilgisayarın atası kabul edilen enigma şifre çözücüler ile başlayan teknolojinin hayatımızda yarattığı değişimi ve dönüşümü tüm yönleriyle ele alacak. 

Açılış programında; BThaber Başkanı Murat Göçe, Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, etkinliğin keynote konuşmacısı Halil Aksu yer alırken etkinliğin ana sponsoru SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ve Premium sponsor olan Turkcell Dijital İş Servisleri, Logo Yazılım, GlassHouse, Veeam Türkiye, Snapbytes, Nutanix, Bulutistan firma yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşecek oturumlarda Türkiye’nin dijital dönüşümde geldiği son noktanın altı çizilerek, insan zekasını taklit eden teknolojiler ile geleceğin çerçevesi belirlenecek. 

Siber güvenlik sürdürülebilirlik kavramıyla masaya yatırılacak

Zirvenin 3’üncü Tema programı olan ‘Güvenlik ve Sürdürülebilirlik’ bölümünde ise şirketlerin geleceğini tehdit eden siber güvenlik konusu tüm yönleriyle masaya yatırılırken, sürdürülebilirlik kavramının teknoloji ve dünya için önem ve gereklilikleri beraber ele alınacak. Tema programının açılış konuşmasını Yönetim ve Teknoloji Danışmanı Cem Tokbay gerçekleştirirken, Timus Siber Güvenlik katkısıyla gerçekleşecek olan söyleşi programını da Denizbank, İş Sürekliliği Yönetimi Grup Müdürü Özgüven Saymaz yönetecek. 

İnovasyon ve girişimciliğin değişen dinamikleri belirlenecek 

Zirvenin ‘Küçük Sahne’ alanında öğleden sonra gerçekleşecek programında ise Setsis, ShipEntegra, Megisty firmalarının yöneticileri katılımcılar ile görüşlerini paylaşacak. Ayrıca bu program içerisinde her zirvede heyecanla beklenen CIO Turkey ve BiTekDer (Bilgi Teknolojileri Derneği) söyleşileri bu yıl da yer alacak. ‘Küçük Sahne’ programındaki oturumlarda yeni dünya düzeninin en önemli enstrümanlarından inovasyon ve girişimciliğin değişen dinamikleri belirlenecek. 

 “Teknolojinin hayatımızda yarattığı değişimi ortaya koyacağız” 

Bireylerin, şirketlerin ve ülkelerin olmazsa olmazı haline gelen teknoloji ve bilişimin vizyon, strateji ve yol haritasının belirlenmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi amacıyla düzenledikleri Bilişim Zirvesi’ni bu yıl Cumhuriyet’in 100’üncü yılına adadıklarını kaydeden Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi Genel Müdürü Neslihan Aksun; “Bu sene 23.’sünü düzenlediğimiz zirvede Cumhuriyetimizin 100 yıllık serüveninde bilgisayarın atası kabul edilen enigma şifre çözücüler ile başlayan teknolojinin, hayatımızda yarattığı değişimi ve dönüşümü, 23 sayısının gizeminden ve enigma muammasından etkilenerek ortaya koyacağız. İnsan zekasını taklit eden teknolojileri, tüm ana teknoloji başlıklarıyla ele alırken, iş dünyasındaki karmaşık problemlerin basitçe çözülmesine, muammaların deşifre edilmesine ışık tutacağız” açıklamasında bulundu. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM