Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Brainworks ve Shera’dan stratejik iş birliği

Brainworks Global, danışmanlık verdiği şirketleri Amerika kıtasına ulaştırmak, yeni ihracat yollarını ve ticari iş birliklerini keşfetme konusunda öncü bir adım attı. Türkiye’nin önde gelen dijital ve pazarlama ajanslarından Brainworks Global, Amerika’nın Oregon eyaletinde merkezi bulunan Shera Marketing Solutions ile stratejik partnerlik anlaşması imzaladı. Brainworks Global Kurucusu Umut Saçan, Los Angeles Başkonsolosluğu ve Ticaret Ataşesi’ne yaptıkları ziyaret ile, Amerikan pazarında önemli bir oyuncu olarak konumlanan Shera Marketing Solutions ile partnerlik kurduklarını söyledi.  

Brainworks olarak Türk firmalarına yeni bir dünyanın kapılarını açtıklarını dile getiren Saçan, “Amerika kıtasında birçok köklü kuruma araştırma ve geliştirme çözümleri sunan, alt yapısı akademik, önemli vakaların çözümünde aktif rol almış olan Shera, Türk şirketlerine Amerika’da Brainworks Global aracılığıyla çözümler üretecek. Silikon vadisi, San Francisco ve Los Angeles bölgesindeki start-up’ların dijital markalama çalışmalarını da Shera üzerinden Brainworks Global üstlenecek” diye konuştu. 

Ekonomik büyüme için önemli bir adım

Shera Marketing Solutions Şirketi Kurucusu ve Pasifik Üniversitesi’nde pazarlama alanında Yardımcı Doçent olan Lena Çavuşoğlu da “Bu iş birliğinin her iki ülkede iş yapan fakat birbirini anlamakta zorluk çeken iki kıta insanı için oldukça etkili sonuçlar doğuracağını düşünerek yola çıktık. Saat farkı ve lojistik maliyetlerini gözeterek mal ve hizmet ithalatı ve ihracatında şirketlerin önünü açacak faydacı, pratik, kesin ve net çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Shera Marketing Solutions ve Brainworks Global arasındaki bu stratejik partnerliğin Atlantik’in her iki yakasındaki işletmelere dijital ve yenilikçi çözümler getireceğine ve dolayısıyla ekonomik büyümeyi teşvik edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM