Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Başkent Market ile kadın istihdamı ve yerli üreticiye destek sürüyor

Başkent market

Kırsal Kalkınmayı desteklemek amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi hem üreticinin hem de tüketicinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Sözleşmeli üreticilik başta olmak üzere Türkiye’ye örnek olan kırsal kalkınma modellerini hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın en önemli projelerinden birisi olan ve Halk Ekmek bünyesinde hizmet veren ‘Başkent Market’ler ile hem yerli üretim canlanıyor hem de vatandaşlar kaliteli ürünlerle buluşuyor.

Kadın kooperatifleri, birlikler ve çiftçilerden satın alınan sağlıklı ve güvenilir ürünler Halk Ekmek tarafından açılan ‘Başkent Market’lerde vatandaşların beğenisine sunuluyor. Geniş ürün yelpazesiyle ilk açıldığı günden itibaren Başkentlilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ‘Başkent Market’lerde satılan ürünler aracısız olarak sofralara ulaşıyor.

Ankara Başkent market

366 milyon TL’lik satış gerçekleşti”

Uygun fiyat politikasıyla vatandaşların yüzünü güldüren ‘Başkent Market’ projesi hakkında sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarda bulunan Yavaş, “Ankara’da 6 şube, 1 büfe ve 4 fabrika satış mağazası olmak üzere 11 noktada Başkent Market açtık. 19’u kadın kooperatifi olmak üzere 66 yerli birliğe ve çiftçilerimize toplam 366 milyon TL’lik satışla destek olduk. Kadın istihdamına destek olmaya ve yöresel ürünleri doğrudan vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM