Perşembe, Şubat 22, 2024
spot_img

Kahve Dünyası, Dünya Türk Kahvesi Günü’nü coşkuyla kutluyor

türk kahvesi

Kültürümüzün en önemli değerleri arasında yer alan Türk kahvesi, ‘UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’nde de yer alıyor. Telvesi ile birlikte pişen dünyadaki tek kahve olma özelliğini taşıyan Türk kahvesinin bu listeye girdiği tarih olan 5 Aralık her yıl Dünya Türk Kahvesi Günü olarak kutlanıyor. Kurulduğu günden bu yana Türk Kahvesi kültürünü yaşatmayı ve tüm dünyaya tanıtmayı kendine misyon edinen Kahve Dünyası, Türk kahvesinin lezzeti kadar geleneğini de yaşatmak için çalışıyor.

Kahve Dünyası, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nü misafirleriyle birlikte coşkuyla kutluyor. 5 Aralık Salı günü Kahve Dünyası mağazalarına gelen herkese Türk kahvesi ücretsiz olarak ikram ediliyor. Kahve Dünyası mağazalarında taptaze çekilen Türk kahvesi geleneksel şekilde yanında su ve çikolatayla birlikte sunuluyor. Ayrıca aynı gün Kahve Dünyası mağazalarından yapılan taze çekilmiş Türk Kahvesi alışverişlerinde yüzde 20 indirim uygulanıyor. Kahve Dünyası’nın 5 Aralık sürprizleri bununla bitmiyor, internet sitesinden yapılan alışverişlerde 100 gram Türk Kahvesi hediye ediliyor.

Kahve Dünyası mağazalarının yanı sıra Türkiye’nin her yerine gönderi yapan online satış mağazası adresinde de satışa sunulan taze çekilmiş Türk kahvesi, İstanbul içinde aynı gün adrese, diğer şehirlerde ise aynı gün kargoya teslim ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM