Çarşamba, Şubat 28, 2024
spot_img

Boyalık Beach Hotel, TTI İzmir’de de konukların gözdesi

Boyalık Beach Hotel, İzmir’in ve Ege’nin en önemli turizm fuarı olan TTI İzmir, 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’ne katıldı. Katılımcı firmaların, turizm acenteleri ve konukların yoğun ilgisini üzerinde toplayan Boyalık Hotel, bir çok turizm acentesi ile 2024 yılı sözleşmelerine imza atarak sezona hazır olduğunu gösterdi.

 Fuar İzmir’de düzenlenen 17. Uluslararası Turizm, Ticaret, Fuar ve Kongresi’ni değerlendiren Boyalık Beach Hotel Genel Müdürü Orhan Belge, önceki yıllara göre fuara ilginin yüksek olduğunu söyledi. Avrupa’da da birçok turizm fuarına katıldıklarını ve fuarlarda aldıkları geri dönüşlerin sezon öncesi kendilerine yılı öngörme noktasında büyük katkı sağladığını söyleyen Orhan Belge, “Bu sene fuara ilgi sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. İlk günden birçok turizm acentesi ile sözleşmeler yaptık. 2024 yılından umutluyuz” dedi.

2023 yılının Türkiye turizm sektörü açısından olumlu geçmediğini söyleyen Orhan Belge, “Tüm bölgeler 2022 doluluk oranlarını yakalayamadı. Deprem, iki turlu seçim ve ekonomik koşullar insanların tatili ikinci plana itmesine neden oldu. Ciro olarak üstünde gelir elde edilse de enflasyonun olduğu ülkemizde aslında bir önceki yılın gerisinde kaldığımızı söyleyebilirim. Ancak 2024 yılı için başka şeyler söylemek mümkün” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM