Salı, Haziran 25, 2024

Mutlu: Önceliğimiz esnafın sıkıntılarını gidermek olacak

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) yöneticilerinin Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya ziyaretlerinde, esnafa hizmet ve kesimin sorunlarına çözüm getirecek projeler görüşüldü. Mutlu görüşmede esnaf için yapılacak çalışmalara öncelik vereceklerini söyledi. Mutlu ile İESOB Başkanı Yalçın Ata, iki kurum arasındaki uyumu ve iş birliğini koruyarak verimli çalışmalar yapacaklarını dile getirdiler. Ziyarette esnaf sanatkarların sorunları ve kesimin sıkıntılarının giderilmesi adına yapılabilecek iş birlikleri masaya yatırıldı. Mutlu, esnaf sanatkarlara yönelik olarak planlanacak hizmetlere öncelik vereceklerini dile getirdi.


“Konak’a canlılık kazandıran unsur esnaf işletmeleri”

Konak Belediyesi Esnaf Komisyonu Başkanı Erhan Kahraman ile meclis üyelerinin de katıldıkları toplantıda özellikle Konak merkez ve İnönü Caddesi’nde yoğun olan seyyarlar, Kemeraltı’ndaki işyerlerinin durumu ve ruhsat sorunu ele alındı. Esnaf komisyonu ile Esnaf Masası’nı canlandıracaklarını kaydeden Mutlu, “Birlik yöneticilerinin, oda başkanlarının her sorunda tereddüt etmeden bana ulaşmalarını istiyorum. Esnaf sanatkârlar Konak ilçesinde önemli bir nüfusu oluşturuyorlar.  İlçenin hayat damarı, Konak’a canlılık kazandıran en önemli unsur esnaf işletmeleri. Esnaf kesiminin sıkıntılarını teşkilatın idarecileri ile ortak çalışmalar yaparak çözebilirsek, Konak’taki ekonomik ve sosyal yaşama da önemli katkıda bulunuruz” dedi.


“Esnaf Masaları üyelerimizin sorunlarına kalıcı çözümler getiriyor”

Geçen dönemlerde ruhsat konusunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını hatırlatan Ata ise, iki aya yakın süredir bu konuda herhangi bir sorun yaşamadıklarına dikkat çekti. Ata, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyaretimizde de, İzmir’in her ilçe belediyesinde bir Esnaf Masası kurulması yönünde çalışmaları gündemimize almıştık. Kısa sürede bu hedefi hayata geçireceğiz. Konak’ta geçen dönemde de benzer oluşum vardı. Esnaf Masaları hem üyelerimizin sorunlarına hızlı ve kalıcı çözümler getiriyor, hem de yerel yönetimlerin iş yükünü azaltıyorlar. Toplumda sayısal çoğunluğa sahip esnaf sanatkarların rahat çalışma ortamlarına kavuşturulması, sosyal huzuru ve refahı da beraberinde getirecek” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM