Pazar, Temmuz 14, 2024

“İhracat en önemli hedefimiz”

Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği (MOYSAD)’ın Başkanı Davut Doğan, Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Batallı ve Genel Sekreter Abdullah Yaşar, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’e nezaket ziyaretinde bulundu. Karaçak ve Yönetim Ekibi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, mobilya sektörünün iki önemli temsilcisi, sektörün geleceği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Davut Karaçak, sektörde dayanışma ve beraberlik yaklaşımının geliştirilmesi adına olumlu bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti. İki derneğin ortak amaç ve hedefler doğrultusunda oluşturacağı sinerjinin önemine dikkat çeken Karaçak, MOSDER ve MOYSAD üyelerini sektörün geleceğinin konuşulacağı ortak bir toplantıya davet etti. 

İhracatın ülke ekonomisine olan katkısı göz önüne alındığında sektör olarak 10 milyar dolarlık ihracat hedefini vurgulayan Karaçak, “Şu an ihracatta dünyada 12. sırada yer alan Türkiye’nin ilk 10’da olma hedefine önümüzdeki 5 yıl içerisinde ulaşması için çalışıyoruz” dedi.


“MOSDER sektörün birleştirici ve bütünleştirici gücü olacak”

MOSDER Başkanı Karaçak yaptığı açıklamada; “Mobilya sektöründe, adında Türkiye olan bir dernek olarak çeşitli kurumlar ve derneklerle görüşmelere devam edip sektörün bütünleştirici gücü olacağız. Bu hedef çerçevesinde de Doğan ve dernek üyeleri ile sektörümüzün sorunlarını ve ihracatı artırmanın yollarını ele aldık” dedi.  Karaçak ayrıca MOSDER ve MOYSAD’ın ortak amacının Türk mobilyasını, Türk birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya aktarmak olduğunun altını çizdi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM