Pazar, Mayıs 26, 2024

CBN Logistics soğuk zincir taşımacılığında ürün kaybının önüne geçti

CBN Logistics

CBN Logistics, uluslararası soğuk zincir taşımacılığında parsiyel hizmetini devreye aldı. Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında parsiyel frigorifik taşımalara hız verdi. Sıcaklık kontrollü taşımalarda yüksek bir deneyime ve operasyon yoğunluğuna sahip olan şirket, özmal frigorifik araçlarıyla farklı sıcaklık rejimlerinde taşımalar yapıyor.


Başta gıda ve ilaç sektörü olmak üzere birçok sektöre parsiyel frigorifik taşımacılık hizmeti verdiklerini söyleyen CBN Logistics CEO’su Fahri Dündar, “Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasındaki gıda ihracatında komple ve parsiyel; ilaç ithalatında ise komple taşıma hizmeti veriyoruz. Son teknolojiye sahip araçlarımızı ile kuru, serin, soğuk ve donuk sıcaklık değerlerinde GDP kurallarına uygun çözümler üretiyoruz” dedi.

Soğuk zincir taşımacılığında ürün kaybının önüne geçtiklerini vurgulayan Dündar, ürünleri kendi sıcaklık kontrollü depolarında çıkış anına kadar muhafaza ettiklerini dile getirdi. Dündar, her geçen yıl frigo taşıma ve depolama hacimlerini artırdıklarını söylerken, hedeflerine ulaşmak için yatırım yapmaya devam edeceklerini anlattı.

“Frigorifik taşımacılığa verilen önem artmalı”

Doğru yapılmayan ve gerekli şartlara uymayan soğuk zincir taşımacılığı nedeniyle dünyada her yıl milyarca liralık maddi kayıp oluştuğunu dile getiren Dündar, “Bu durum gıda enflasyonuna, ithalatta artışa ve ihracatta ise kayıplara neden oluyor. Frigorifik taşımacılığa verilen önemin artması gerekiyor” diye konuştu.

CBN Logistics olarak bu alanda en iyi hizmeti vermeye ve hatasız lojistik süreçler sağlamaya odaklandıklarını vurgulayan Dündar, “Her ürün grubunun farklı bir sıcaklık rejimi var. Dolayısıyla taşıdığımız ürünlerin herhangi bir bozulma olmadan raflara ulaşabilmesi için çok titiz davranıyoruz. Tüm araçlarımızın sıcaklık ve nem takibini uzaktan yapıyor, beklenmeyen koşullarda hızlı müdahale ediyoruz. Gerekli donanıma sahip araç ve çalışanlarımızla hizmet verdiğimiz Türkiye-Avrupa arasındaki parsiyel frigorifik taşımalarımızda da pazar payımızı hızla artırıyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM