Çarşamba, Haziran 19, 2024

Sentez Merter kapılarını açıyor

Türkiye’nin hazır giyim merkezi Merter’in, en büyük ve en yeni toptan kadın hazır giyim alışveriş merkezi kapılarını açıyor. Tekstil ve hazır giyim sektörünü tek çatı altında toplayan ve kadın modasına yön vermeye hazırlanan ‘Sentez Merter’ 24 bin metrekare kapalı alanda 240 ticari alandan oluşuyor. 1 Eylül’de kapılarını açacak olan yeni alışveriş merkezi hakkında bilgi veren K&B Property Türkiye Genel Müdürü Kudret Hazer, “Uzun zamandır heyecanla üzerinde çalıştığımız Sentez Merter’de hazırlıklar tamamlandı. Yeni nesil kadın giyim alışveriş merkezimizi 1 Eylül’de açıyoruz”dedi.


Uluslararası bir merkez olacak

‘Sentez Merter’ hakkında bilgi veren Kudret Hazer “Uzun zamandır heyecanla üzerinde çalıştığımız Sentez Merter’de hazırlıklar tamamlandı. Yeni nesil kadın giyim alışveriş merkezimizi 1 Eylül’de açıyoruz. Sentez Merter, hayata geçmeden önce bir anket yapıldı. Güngören, Merter, Laleli, Osmanbey, Zeytinburnu ve Bayrampaşa’daki esnafla gerçekleştirilen bu anket sonucunda ‘Sentez Merter’ hayat buldu. İskanı alınan, kat mülkiyetlerinin ve tapuları hazır olan ‘Sentez Merter’, uluslararası bir merkez olarak hayata geçti.

Tekstil ve hazır giyim sektörünün yoğun olarak bulunduğu semtlerdeki güvensiz binaların alt katlarındaki plansız dükkanlar için modern şartlar sağlayan yeni nesil bir pazar yeri olarak düşünebiliriz” diye konuştu.


Dükkanların yüzde 50’si şimdiden tamamen doldu

Müşterilerine kapsamlı bir alışveriş imkanı sağlayacak olan ‘Sentez Merter’de dükkan büyüklükleri 20 metrekareden başlıyor ve 100 metrekareye kadar modüler sistemle büyütülebiliyor. Satış ve kiralama süreci devam eden dükkanların yüzde 50’si şimdiden tamamen doldu. Satış fiyatları 8 milyon 140 bin TL’den başlayan dükkanlar, vade farksız 24 ay taksitle satışa sunuluyor. Hava parasının olmadığı kiralama sisteminde ise dükkanların kira fiyatları aylık 33 bin TL’den başlıyor.


Ulaşım kolaylığı mevcut

Yükleme alanları, AVM’yi gezenlerden bağımsız özel yük asansörleri ile bir tekstilcinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Ulaşımın son derece kolay olduğu ‘Sentez Merter’, metro ve raylı sistemin kesiştiği noktada yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM