Pazar, Aralık 10, 2023

Altay yönetimi şirketleşme yolunda

altay

İzmir’de 109 yıl önce kurulan spor kulübü Altay’ın yönetim kurulu olağanüstü genel kurula gitti.

Yönetim, kurulda camiadan şirketleşme yetkisi aldı. 165 kişinin katıldığı kongre Atatürk Stadı’ndaki Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongre divan başkanlığını Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Çoker’in yaptığı genel kurula eski başkanlardan Ahmet Taşpınar ve Erdinç Altınyeleklioğlu da katıldı.

Açık oylama sonucu 78 üye şirketleşmeye ‘Evet’ dedi, 61 delege de oyunu, ‘Hayır’ olarak kullandı. Bu sonuçla yönetime şirketleşme yetkisi üyelerce verildi. Karar doğ-rultusunda kulübün futbol şubesi Altay Sportif Faaliyetler Anonim Şirketi ismini alacak. Şirketin yüzde 51 hissesi kulüpte olup, yüzde 49 hissesi yatırımcılara sunulacak.


Şirkete Altay logosu

Şirket logosu olarak Altay logosu kullanılacak. Şirketin kurucu ortağı Altay Spor Kulübü, sermayesi yasa gereği en az 1 milyon TL olacak. Borsada yer almayacak şirketin yönetimi, 6’sı kulüp yönetiminden olmak üzere 9 kişiden oluşacak. Kulüp başkanı aynı zamanda şirketin de başkanlığını yapacak.

Kongre-de kulübün marka ve pazarlama haklarının belirlenecek süre boyunca şirkete kiralanması, futbol şube-sinin tüm aktif ve pasifiyle satın alınması yoluyla devralınması, tesislerin devir sonrasında şirkete kira-lanması oylama ile kabul edilmiş oldu

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM