Pazar, Temmuz 14, 2024

İEF’de İZSU standı büyük ilgi görüyor

Türkiye’nin en köklü fuar organizasyonu olan İzmir Enternasyonal Fuarı, 1 Eylül Cuma günü 92’nci kez kapılarını açtı. Büyük gösteriler ve kortej yürüyüşleriyle başlayan fuar açılışı, birbirinden eğlenceli konserleriyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor.

Eğlencenin yanında bu yıl daha büyük bir stantla da ziyaretçilerine alternatif sunan fuarda su ile ilgili bilinçliliği artırmak için İZSU’da standart kurdu. İZSU ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabildiği Halkla İlişkiler Masasına ek olarak, İZSU Çocuk, Yaşayan Körfez, Yenilenebilir Enerji ve İzmir’de Su Musluktan İçilir olmak üzere dört ayrı stant fuar ziyaretçilerini ağırlıyor.Çocukları da unutmayan İZSU, İZSU Çocuk Köşesi’ne çocukların ve ailelerin yoğun ilgisi sürüyor. İZSU Çocuk standında, gelecek nesillerde su tasarrufu ve çevre bilinci yaratmak amacıyla düzenlenen atölye ve etkinliklerle çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor.


Çalışmalar anlatılıyor, su ile ilgili bilgiler veriliyor

Yaşayan Körfez programı kapsamında yer alan Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi 4. Faz Projesi, Körfez Dip Tarama, Çilazmak Dalyanı Restorasyon Projesi gibi birçok yatırımın tanıtıldığı stantta, koku sorunuyla mücadelede yüzde 90 oranında başarılı olan İZSU çalışmaları da anlatılıyor. Körfez çalışmalarının yanı sıra, İZSU’nun ödüllü yenilenebilir enerji projeleri için tasarlanan modellemeler sergilenerek vatandaşların ilgisine sunuluyor.

KAYNAKİZSU
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM