Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Elektrikli araçlar için e- kasko hayata geçti

Yeni nesil sigortacılık anlayışı ile sürdürülebilir çözümler üreten Aksigorta, elektrikli araçlar için tasarlanmış kasko poliçesini hayata geçirdi. Oluşturulan kasko poliçesinde kapsamlı bir elektrikli araç güvence paketi olan e-kasko’yu oluşturduklarını söyleyen Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran, “Türkiye’de elektrikli araçlara yönelik ilgi giderek artıyor. Açıklanan son verilere göre, 2023 yılının ilk çeyreğinde elektrikli araç satışlarında yüzde 251 oranında bir artış yaşandı” dedi.


“Sürdürülebilirlik vizyonumuzla da oldukça uyuşuyor”

Elektrikli araçların Türkiye’de de oldukça talep edildiğini söyleyen Tezbaşaran, “Bu kategoriye dair ihtiyaçlar, beklentiler tam belirginleşmiş durumda değil. Aksigorta olarak biz de hem bu ekosistemi oluşturan paydaşlar hem de müşterilerimizi dinleyerek beklenti ve ihtiyaçları belirledik. Bu doğrultuda, kapsamlı bir elektrikli araç güvence paketi olan e-kasko’yu oluşturduk. Müşteri içgörüleriyle tasarlanan e-kasko, değişen müşteri trendlerini ve geleceğin teknolojilerini kapsamasının yanı sıra bizim sürdürülebilirlik vizyonumuzla da oldukça uyuşuyor” ifadelerine yer verdi.


“Ekonomik büyümeyi desteklemek için olumlu etki”

Sürdürülebilirliği daha da iletletmek için e-kasko poliçesi yaptıran müşterileri adına Ege Orman Vakfı aracılığıyla fidan dikerek de onların karbon ayak izini azaltma çalışmalarına destek olacaklarını söyleyen Tezbaşaran, “Sürdürülebilirlik bakış açımızla faaliyet gösterdiğimiz toplumun kalkınması, refahı ve daha iyi bir yaşama erişmesi için program ve projeler tasarlayarak, ekonomik büyümeyi desteklemek için olumlu etki yaratmaya aracı olacak farklı branşlardaki ürünlerimizle de yeni avantaj ve hizmetlerle sürdürülebilirliğe katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.


“E-şarj hizmetinde yüzde 10 indirim”

Sayıları hızla artan elektrikli araç kullanıcılarının kendisini güvende hissedeceği yeni bir ürün sunan Aksigorta, e-kasko ile elektrikli araç sahiplerine özel güvence sağlıyor. E-kasko sahipleri, yanlış şarj dolumu, aracın tamir olacağı servise mesafe sınırsız çekim, şarj ekipmanlarının çalınması, pil güvencesi ve şarj bitimine karşı destek gibi sadece e-kaskoda bulunan pek çok teminat seçeneğine de sahip olacaklar. Aynı zamanda Aksigorta müşterileri e-şarj hizmetinde yüzde 10 indirim avantajı da elde edecek.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM