Perşembe, Haziran 13, 2024

Türkiye’de 2030’a kadar 2,5 milyon elektrikli araç yollarda olacak

Elektrikli araç şarj

Sürdürülebilir ve çevre dostu olan elektrikli araçlar, dünya geleninde de artarak kullanımı çoğalmaya devam ediyor. Hem çevre dostu olmasıyla birlikte hem de yakıt tasarrufunun önüne geçen araçlar, Uluslararası Enerji Ajansı’na göre dünya genelinde 26 milyondan fazla elektrikli araç kullanılıyor.

Talep yoğunluğunun gün geçtikçe daha da artmasıyla bilikte, Research and Markets verilerine göre ise elektrikli araç sayısı, 2030’a kadar yıllık oranıyla 80,7 milyona ulaşacağı öngörülüyor.


Araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıyor

2030’a kadar tüm yeni araç satışlarının yüzde 100 elektrikli araçlardan oluşması yönünde bir strateji benimseyen Türkiye’de ise 2030’da 2,5 milyon elektrikli aracın trafiğe çıkması bekleniyor. Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand Grup Türkiye, sayısı her geçen gün artan elektrikli araçların güvenli ve hızlı şarj teknolojisi ile buluşması için geliştirdiği Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ile araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.


22kW’a kadar kablolu veya kablosuz şarj istasyonu çözümleri bulunuyor

Legrand elektrikli araç şarj istasyonları, plastik veya metal istasyon opsiyonları ile geniş ürün seçeneği, kullanıcı dostu ve kolay kullanım avantajı sunuyor. AC tipte plastik ve metal seçenekleri ile 22kW’a kadar kablolu veya kablosuz şarj istasyonu çözümleri bulunuyor. Dahili Bluetooth bağlantısı ve opsiyonel olarak tercih edilebilen haberleşme kiti ile lokal veya uzaktan elektrikli araç şarj istasyonlarınızı kolaylıkla kontrol edebiliyor. 2021 yılında Hollanda merkezli Ecotap firmasının Legrand bünyesine katılması ile DC tip elektrikli araç şarj istasyonlarında ise 180kW’a kadar DC tip hızlı şarj elektrikli araç şarj istasyonları çözümlerini sunuyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM