Pazar, Mayıs 26, 2024

“Bizler sadece SOLOTÜRK pilotu değil, birer savaş pilotuyuz”

Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK, Ege Üniversitesine (EÜ) konuk oldu. EÜ tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Etkinlikleri’ kapsamında Tıp Fakültesinde ‘Havacılık ve Gençlik’ konulu söyleşi düzenlendi. Üniversite öncülüğünde düzenlenen söyleşiye katılan ekipte, Türk Hava Kuvvetleri SOLOTÜRK Gösteri Pilotları Hava Pilot Yarbay Emre Mert, Hava Pilot Binbaşı Murat Bakıcı ve Hava Pilot Binbaşı Yasin Dikkule bulunuyor. SOLOTÜRK gösteri pilotları söyleşide, meslek yaşamları ile ilgili bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Söyleşide konulan Hava Pilot Yarbay Mert, “Bizler sadece SOLOTÜRK pilotu değil aynı zamanda birer savaş pilotuyuz. SOLOTÜRK, ülkemizin sahip olduğu kaynakları en etkin şekilde kullanan, yetenekli pilotları sayesinde Türk Hava Kuvvetlerinin caydırıcı gücünü temsil eden, pilotlarımızın ülke bekası için neleri başarabileceklerini gösteren, yurt içi ve yurt dışında performansını estetik biçimde sergileyen gösteri ekibidir” dedi.


“Cumhuriyetin 100. yılında Ege Üniversitesinde olmaktan dolayı çok mutluyuz”

Ege Üniversitesinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Hava Pilot Yarbay Mert, “İzmir’de Cumhuriyetin 100’üncü yılında Ege Üniversitesinde olmaktan dolayı çok mutluyuz. SOLOTÜRK, Türk Hava Kuvvetlerinin, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türk Milletine bir armağanıdır” dedi.


“Türk Hava Kuvvetlerinin gücünü tüm dünyaya sergiliyorsunuz”

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını coşku ile karşıladığımız bugünlerde ülkemizin ve Türk Hava Kuvvetlerinin gururu SOLOTÜRK ekibini fakültemizde ağırlamaktan büyük bir onur duyuyoruz diyen Dekan Prof. Dr. Rüçhan Sertöz” “Olağanüstü yetenekleriniz ile ülkemizin güvenliği için var gücünüz ile çalışırken, yaptığınız gösteriler ile Türk Hava Kuvvetlerinin gücünü tüm dünyaya sergiliyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Geleceğe güçlü bir biçimde ulaşmak, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır. Cumhuriyet; düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister’ demiştir. Bizler tıpkı Atamızın dediği gibi, düşünce, beden ve bilimle, sizlerle hep birlikte Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sizleri gökyüzünde izlerken her zamankinden daha çok heyecan duyuyoruz” ifadesinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM