Pazar, Şubat 25, 2024
spot_img

Ankara’da Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak

ahilik haftası

Ankara’da 36’ncı Ahilik Haftası kutlama programı çeşitli etkinliklerle düzenlenecek. 18-24 Eylül 2023 tarihleri arasında yurt genelinde kutlanacak 36 Ahilik Haftası Kutlamaları çerçevesinde Ankara’da açılış etkinliği 18 Eylül Pazartesi günü yapılacak.


Kutlamalar çelenk bırakma ve saygı duruşu ile başlayacak

Kutlama programı 18 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 10.30’da Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner tarafından Ulus Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.


Önemli katılımcılar eşlik edecek

ANKESOB’a bağlı meslek odalarının başkan ve yöneticileri ile esnaf ve sanatkarların ve vatandaşın da katılımıyla yapılacak kutlama tören programı kapsamında; Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ile Ankara Kulübü Derneği Seymen Gösterisi ve Ahilikte önemli törenlerden biri olan kalfalıktan ustalığa geçişi temsilen Şed Kuşanma Gösterimi yapılacak. Program,  protokol konuşmalarının ardından  Ankara’da İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı tanıtım ve plaket merasimi ile devam edecek. Törenin son bölümünde ise esnaf ve sanatkarlara ve vatandaşlara geleneksel Ahi Pilavı dağıtılacak. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM