Pazar, Haziran 16, 2024

Coante, yeni üretim hattıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak

coante

oante, kuvars kompoze plaka sektöründe yeni nesil ürünleri üreten ve dünya pazarına sunmaya hazırlanan Coante, ülke ekonomisine de katkı sağlayacak


Yüksek teknoloji ile ürettiği kaliteli ürünleri ile hem Türkiye’de hem de global pazarda ülke ekonomisine katma değerli ürünler sunan Ermaş Şirketler Grubu bünyesindeki Coante Quartz Surfaces; yeni koleksiyonları, Ar- Ge çalışmaları ve Muğla’daki yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Yıllık 1 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip yeni üretim hattıyla Türk ekonomisine de büyük katkı sağlayan Coante, bu yatırımla birlikte üretim kapasitesini toplam 2,2 milyon metrekareye çıkarmayı hedefliyor


“Yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyoruz”

Coante hakkında bilgi veren Kenan Erdem, “Coante olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip eden, edindiği tecrübeyi inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarıyla üretime hızlı şekilde aktaran, sektörde trendleri belirleyen bir firmayız. Sektöre giren en geç marka olmamıza rağmen hızlı bir ivme gösteren Coante markamızda; teknik üstünlük ve estetik yaklaşımı birleştirdiğimiz katma değeri yüksek ürünlerimizle esas gücümüzü ortaya koyuyoruz. 2023 yılında farklı tasarım özellikleri ve uygulama alanlarında kullanım olanağı sağlayan yeni ürünlerimizle yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyoruz. Türk ekonomisinin dünya çapında söz sahibi olmasında en önemli etkenlerden olduğuna inandığımız katma değerli ürün ihracatına yeni nesil ürünlerimizle destek olmayı sürdürüyoruz. Yeni yatırımımız da bu anlamda bize güç katacak. Toplam 18 bin metrekare kapalı alana kurulu bu fabrikada yıllık 1 milyon metrekare üretim yapacağız. Bu yatırımla birlikte üretim kapasitemizi toplam 2,2 milyon metrekareye çıkaracağız” dedi.


“Yeni nesil ürünleri dünyada ilk üretecek firmalardan birisi olacağız”

Coante’nin yeni ürünleriyle trendlere yön veren, inovasyona öncelik veren marka stratejisini ortaya koyduğunu belirten Erdem, “Günümüzde; kuvars yüzeyler, estetik özellikleri, dayanıklılıkları ve kullanım avantajlarıyla tezgahlarda en çok tercih edilen üründür. Türkiye’de yirmi yıllık geçmişi olan kuvars yüzeyler piyasasındaki alışılagelmiş ürün tarzını kısa bir süre içerisinde yeni nesil uzun damarlı ürünlerle değiştirdik. Bu anlamda kurulduğumuz günden beri yurt içinde trend belirliyoruz. Dünya genelinde bu tip yenilikçi ürünleri yüksek teknoloji ve kalite ile üretebilen sınırlı sayıdaki firmadan birisiyiz. Üretime inanan ve yatırımlara devam eden cesur bir marka olduğumuzu düşünüyoruz. Gerek klasik serimiz gerekse tasarımda beklentilere cevap veren Ultra serisi ve Breton Kreos teknolojisi ile üretilecek yeni serimiz gibi özel tasarımlı ürünlerimizle hem yerelde hem de global pazarda öncü konumda olacağımıza inanıyoruz. Yeni üretim hattımızla sadece mutfak tezgahlarında değil iç mekanlarda tüm yüzeylerde kullanılabilir ürünler üreteceğiz. Yeni nesil ürünleri dünyada ilk üretecek firmalardan birisi olacağız. Attığımız adımlarla değer odaklı yaklaşımımızı korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem.

KAYNAKCoante
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM