Salı, Mayıs 21, 2024

Hong Kong Uluslararası Havalimanı, bir kez daha “en iyi” seçildi

Hong Kong Uluslararası Havalimanı’nın, 30. Dünya Seyahat Ödülleri (WTA) yarışmasında “Asya’daki En İyi Havalimanı” ve “Çin’deki En iyi Havalimanı” unvanlarını elde ettiği bildirildi. Hong Kong Uluslararası Havalimanı, 2020 ve 2021 yıllarında Asya’nın önde gelen havalimanı seçilmişti.

Havaalanı Otoritesi Hong Kong Operasyon Direktörü Vivian Cheung, “Yolculara yepyeni bir havaalanı deneyimi yaşatmak için bir dizi yeni tesis, hizmet ve teknoloji sunduk. Dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerin ve sektör uzmanlarının oylarıyla çabalarımızı kabul ettiğini ve takdir ettiğini öğrenmek çok cesaret verici” dedi. Havalimanından geçen turistlerin sayısının geçen aya göre yüzde 5 oranında büyüdüğü, geçen yılın aynı dönemine göre ise 7,3 kat arttığı da verilen bilgiler arasında.

Dünya Seyahat Ödülleri, seyahat, turizm ve konaklama endüstrilerinin tüm önemli sektörlerindeki mükemmelliği ödüllendiriyor ve dünya çapında endüstri başarısının ayırt edici özelliği olarak kabul ediliyor. Kazananlar, dünyanın dört bir yanından seyahat endüstrisi uzmanları ve yolcular tarafından seçiliyor.


İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM