Pazar, Aralık 3, 2023

Rotary 2440. Bölge Kulüpleri’nden çocuk felcine 10 bin dolar

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu, çocuk felcinden sağ kurtulan ve çocuk felcine dikkat çekmek için Avrupa’da 16 ülkeyi kapsayan farkındalık ve destek turu kapsamında İzmir’e gelen Rotaryen Bashar Asfour’u ağırladı.  Rotary 2440. Bölge Federasyonu Kulüpleri tarafından toplanan 10 bin dolarlık bağış çeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir etkinlikle Bashar Asfour’a takdim edilirken, Wyndham Grand Otel’de düzenlenen bir yemekte Asfour ve Rotaryenler bir araya geldi. 10 bin dolarlık bağış 210 bin çocuğa aşı olurken, yemekte magnet satışları ile de rotaryenler 860 çocuğun daha aşı olmasını sağlayacaklar.


“Dünyada çocuk felcini yok etmye çok yakınız”

2440. Bölge Rotaryenleri, hedefi “Küresel çocuk felcinin ortadan kaldırılmasını desteklemek” olan “Çocuk Felcine Son Yolculuğum” etkinliğine destek olmaya devam ediyor. 16 Avrupa ülkesini kapsayacak bu tur kapsamında İzmir’e gelen Bashar Asfour’u ağırladıklarını söyleyen Uluslararası 2440. Bölge Rotary Federasyonu Başkanı Ayda Özeren, “Farkındalık turunu desteklemek adına Asfour için 10 bin dolar bağış topladık. Dünyada çocuk felcini yok etmeye çok yakınız. O sebeple bu destekler çok önemli” dedi.

Uluslararası Rotary’nin “Birlikte Çocuk Felcini Bitirebiliriz” sloganı altındaki küresel çalışmalarını ve projelerini tanıtmak için gerçekleştirilen tanıtım ve toplantılar kapsamında ağırladıkları Asfour’u İzmir’den Balıkesir, Bursa, Ankara ve İstanbul’a uğurlayacaklarını ifade eden Özeren, “Bashar Asfour’un girişimi, Uluslararası Rotary’nin en önemli projesi olan Çocuk Felci ile mücadele için farkındalığı artırmayı ve gerekli fonları toplamayı amaçlıyor. Kişisel hikayesiyle hastalığın ağır sonuçlarına dikkat çekerek, aşılamanın önemine dikkat çekmesi ve birçok Avrupalıya, bu 1 Numaralı Rotary projesine destek vermeleri konusunda ilham olması hedefleniyor. Bashar Asfour, Rotaryen olarak çocuk felcini küresel ölçekte yok etmek için kişisel bir çabaları ile çeşitli projeler ve çalışmalar yürütüyor” dedi.


“55 günde 9 bin 500 kilometre kat edecek”

Onun yolculuğu güçlü bir iradenin ve davaya bağlılığın bir örneği olduğunu ifade eden Özeren, “Çocuk Felcinin Sonuna Yolculuk’un sonunda 55 günde yaklaşık 9 bin 500 kilometre yol kat etmiş, 16 ülkeyi geçmiş ve 30 Rotary Bölgesinden Rotaryenlerle buluşmuş olacak. Bashar Asfour yolculuğunu 21 Ekim’de Almanya’nın Chemnitz kentinde tamamlayacak ve burada tüm Alman Rotaryenler Dünya Çocuk Felci Günü’nü birlikte kutlayacak. Bu turun kapsamında İzmir’de Asfour’u ağırlamaktan gururluyuz, yolu açık olsun” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM