Pazar, Aralık 3, 2023

30 Ekim’de okullar tatil edildi

okul

Cumhuriyet’im 100. Yılı dolayısıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 30 Ekim Pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde bir günlük tatil kararı aldıklarını duyurdu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim.” açıklamasını yaptı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de “Türkiye Yüzyılı’nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyet’in değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulların tatil edilmesiyle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ise şöyle; 

“Cumhuriyet Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutladık. Bu coşkuyu paylaşan milletime teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, 30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim”

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’de okulların tatil edilmesine ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Bakan Tekin, “Tüm ülkemiz, binlerce yıllık tarihimizden aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarını, şanımıza yakışır şekilde gururla kutlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, 30 Ekim Pazartesi günü güzel ülkemizin #TürkiyeYüzyılı’ndaki teminatı olan siz çocuklarımız için okullarımızı bütün kademelerde bir gün tatil ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sizlere sunduğu bu 100. Yıl armağanı için teşekkürlerimi sunarım.Bugün sizlerden tek isteğim, bu güzel Cumhuriyetimizin  100. Yılı coşkusunu daha da fazla ve içtenlikle yaşamanız.  Yarın ise, Türkiye Yüzyılı’nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek, sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum” ifadesinde bulundu. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM