Pazar, Aralık 10, 2023

İZSU ekipleri tam kadro sahada

İZSU ekipleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, İzmir genelinde, kanal ve ızgaraların rutin temizliğine devam ediyor. Yıl boyunca hız kesmeyen çalışmalar yazın yaşanabilecek olası koku problemlerinin önüne geçerken, yağmurlu sezonda taşkın ve su baskınlarına da engel oluyor.

İzmirlilerin huzuru ve güvenliği için yürütülen çalışmalar yer üstünde olduğu kadar yer altında da sürüyor. Hafta sonundan itibaren etkili sağanak yağışlara karşı yoğun önlemler alan İZSU ekiplerinin çabası, yağışların hayatın olağan akışını sekteye uğratmasının önüne geçti. Kanal ve ızgaralarda biriken atık malzemelerin taşkın ve su baskını risklerini artırdığının altını çizen İZSU yetkilileri vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Yağışların yoğunlaştığı bu dönemde İZSU ekipleri sahada tam kadro görev yaparak, ızgara ve kanallarda düzenli temizlik çalışması yürütüyor. Çalışmalar kapsamında kanallarda biriken yabancı maddeler uzaklaştırılarak olası tıkanmaların önüne geçiliyor. İZSU yetkilileri, 2023 yılı yazında kokuya dair şikayetlerin azalmasında önemli bir payın da rutin olarak sürdürülen temizlik çalışmalarına ait olduğunu belirtti.

KAYNAKİZSU
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM