Perşembe, Haziran 13, 2024

Menderes’te “Özel Bir Gün’’ etkinliği

Özel eğitim gerektiren çocuklar Menderes Belediyesi’nin kendileri için düzenlediği etkinlikte özel bir gün yaşadı.
Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Engelli Hizmet Birimi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında özel eğitim gerektiren çocuklar için ‘’Özel Bir Gün’’ etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Konak Mask Müzesi’ni gezen çocuklar ardından sahil turu yaparak gönüllerince eğlendi.


Meraklı Bakışlar

Özel Mavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Menderes Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin katıldığı etkinlikte çocuklar Menderes Belediyesi’nin engelsiz ulaşım aracı ile okullarından alınarak gezilecek alanlara götürüldü. Öğretmenleri eşliğinde gün boyu süren etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Gezi sırasında öğrencilerin meraklı bakışları gözden kaçmazken etkinlik hatıra fotoğrafı ile son buldu.


Başkan V. Özkan’a teşekkür

Gezide öğrencilere eşlik eden öğretmenleri de çocukların ilk defa müze ziyareti yaptığını ve etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler. Bu tür etkinliklerin çocukların gelişimine katkı sağladığını ifade eden öğretmenler, Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan’a destekleri için teşekkür ettiler.


‘’Devamı gelecek’’

Engelsiz Menderes için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Menderes Belediyesi Başkan V. Erkan Özkan, “Herkese eşit hizmet anlayışımızla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız kapsamında ilçemizdeki özel eğitim merkezlerinde eğitim alan öğrenci kardeşlerimizi de unutmadık. Onların eğitim ve gelişimlerine katkı sağlayacak hizmetleri hayata geçiriyoruz. Engelli Hizmet Birimimiz ile her zaman onların yanındayız. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz ‘Özel Bir Gün’ etkinliği ile çocuklarımızın keyifli olduğu kadar öğretici bir gün yaşamalarını sağladık. Onlar için farklı projeleri hayata geçirmeye ve onların sesi olmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM