Pazar, Mayıs 26, 2024

Yılın ilk 11 ayında yaklaşık 946 milyar TL ihtiyaç kredisi kullanıldı

para

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre 2022’nin ocak–kasım ayları arasında toplam 632 milyar TL’nin üzerinde ihtiyaç kredisi kullanılırken, bu yılın aynı döneminde çekilen ihtiyaç kredisi tutarı ise 946 milyar TL’ye yaklaştı. Faiz artırımlarıyla birlikte kredi masrafları yükselse de, yaklaşan yılbaşı öncesi hediye, tatil, seyahat, kutlama gibi farklı ihtiyaçlar için, tüketicilerin aralık ayında da bankalara kredi başvurusunda bulunacakları öngörülüyor.

Yılbaşı için ihtiyaç kredisi kullanacakların önünde ‘hayat sigortalı’ veya ‘hayat sigortasız’ kredi şeklinde iki seçenek bulunuyor. Sigortasız kredi tekliflerinin faiz oranı yükselirken, Kredi Hayat Sigortası yaptıranlar için daha düşük faizli kredi çekme alternatifi bulunuyor. Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin dijital platformu olayinkolayi.com’dan Kredi Hayat Sigortası satın alanlar, bankadan yaptırdıkları poliçeye oranla yüzde 40’a varan indirimden yararlanıyor. Böylece kullanıcılar, kredi borcunu güvence altına alırken, kredi masraflarından da tasarruf etmiş oluyor.


olayinkolayi.com’dan yılbaşı kredisi avantajı

2024’e sayılı günler kala, yılbaşı için hazırlık telaşı da başladı. Her ay binlerce ziyaretçinin kredi hesaplama araçlarını kullandığı ve avantajlı fiyatlara Kredi Hayat Sigortalarını yaptırdığı olayinkolayi.com, yılbaşı öncesi alışveriş, tatil, seyahat gibi farklı ihtiyaçları için kredi kullanacaklara birçok kolaylığı bir arada sunuyor. Kredi kullanmayı planlayanlar, olayinkolayi.com’a girdiklerinde kendilerine özel kredi tekliflerini hızlıca listelerken, faiz oranlarını tek ekranda görüntüleyebiliyor. Gelir-gider durumlarına göre çekebilecekleri kredi tutarını ve dosya masrafını olayinkolayi.com’da kolayca hesaplayabilen kullanıcılar, ihtiyaç kredilerinin Kredi Hayat Sigortası’nı da site üzerinden yüzde 40’a varan indirimle yaptırabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM