Salı, Haziran 25, 2024

Karabağlı ailesi medya sektörüne adım attı

karabağlı ailesi

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) eski Başkanı, Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) İkinci Başkanlığı ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı’nı sürdüren işadamı Mustafa Karabağlı medya sektörüne girdiğini duyurdu.

Yazılım, enerji, otomotiv ve inşaat gibi birçok sektörde önemli yatırımları bulunan Karabağlı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı ve eşi Şule Karabağlı, İzmir’in uydu üzerinden yayın yapan tek televizyon kanalı Bir Tv’ye yatırım kararı aldı. 


“İzmir’e yakışan ilkeli, bağımsız bir medya alayışıyla harekete geçtik”

Ailesiyle birlikte medya sektörüne adım atan Karabağlı, Bir Tv’nin yüzde 70 hissesini devraldı. İzmir’in uydu, Kablo Tv, IP Tv, Smart Tv gibi mecralardan yayın yapan tek televizyon kanalı olan Bir Tv’yi daha da güçlendirmek ve şehrimize değer katmak üzere yola çıktığını belirten Karabağlı, İzmir’e yakışan ilkeli, bağımsız, tarafsızlığını koruyan bir medya anlayışına yatırım yapmak üzere harekete geçtiklerini söyledi. 


“İzmir için elimizi taşın altına koymaya karar verdik”

Bir Tv’ye yatırım kararlarında etkili olan temel düşüncenin İzmir’in demokratik iklimini zenginleştirmek olduğunu vurgulayan Karabağlı, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla İzmir’in ve tüm İzmirlilerin sesi olarak İzmir’e güç katmayı hedeflediklerini ifade etti.  Karabağlı, İzmir’in her alanda büyümesi, gücünü ortaya koyması için güçlü bir medyaya sahip olması gerekiyor. Biz de diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da İzmir için elimizi taşın altına koymaya karar verdik.Şehrimizin ve bölgemizin sesini duyurmanın yanı sıra Bir Tv olarak İzmir’in sosyo-ekonomik gelişimine, kültür-sanat hayatına, siyasal ve demokratik bakışına katkı koymak için yola çıkıyoruz. Bir Tv yeni medya alanlarına da hakim olarak hem ekranlardan hem de dijital platformlardan takip edilebilecek. Herkesin, her kesimin izleyeceği ve İzmir’imize yakışacak nitelikte bir televizyon hedefliyoruz” dedi. 

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM